gól: Pantelic (13.), Kuzmanovic (54.), Tosic (64.)

Dél-afrikai Köztársaság - Namíbia 1-1 (0-1)

gól: Benajun (45.), Barda (84., 11-esből)

gól: Strasser (33.), illetve Gulijev (27.), Mammadov (36.)

gól: Higuaín (45.)

Hollandia - Egyesült Államok 2-1 (1-0)
gól: Kuyt (39., 11-esből), Huntelaar (72.), illetve Bocanegra (88.)

Szlovénia - Katar 4-1 (3-1)
gól: Novakovic (14.), Kirm (34.), Cesar (30.), Jokic (67.), illetve Montesin (41.)

Olaszország - Kamerun 0-0

Ausztria - Dánia 2-1 (2-1)
gól: Schiemer (12.), Wallner (32.), illetve Bendtner (17.)

Svájc - Uruguay 1-3 (1-1)
gól: Inler (29., 11-esből), illetve Forlán (35.), Suárez (49.), Cavani (87.)

Anglia - Egyiptom 3-1 (0-1)
gól: Crouch (56., 79.), S. Wright-Phillips (74.), illetve Zidan (23.)

Lengyelország - Bulgária 2-0 (1-0)
gól: Blaszczykowski (43.), R. Lewandowski (62.)

gól: Epureanu (65.)
piros lap: Logvinyenko (75., Kazahsztán)

Skócia - Csehország 1-0 (1-0)
gól: S. Brown (62.)

Portugália - Kína 2-0 (1-0)
gól: Hugo Almeida (36.), Liedson (94.)

Labdarúgó VB 2010 - Felkészülési mérkőzések

FRANCIAORSZÁG–SPANYOLORSZÁG 0–2 (0–2)

Az Eb-címvédő spanyolok számára Iker Casillas fellépése jelentette a mérkőzés különleges eseményét: a Real Madrid kapusa 102. alkalommal játszhatott a válogatottban, amellyel beérte a házi örökrangsorban második helyen álló – és minden bizonnyal ennél a meccsszámnál meg is ragadó – madridi klubtársat, a legendás támadót, Raúlt. Casillas számára immár egy volt kapus, Andoni Zubizarreta rekordjának a megdöntése a cél: utóbbi 126-tal végzett.

Mindkét csapatban több klasszist találhattunk a pályán, bár összességében a vendégeket egy fokkal magasabbra értékelhettük, és nemcsak azért, mert éppen ők az aktuális kontinensbajnokok. Raymond Domenech szövetségi kapitány a találkozó előtt adott nyilatkozatával látatlanban máris mentőövet dobott övéinek – és persze magának –, amikor ellenfelét előrébb és magasabbra taksálta, mint sérülésektől tizedelt, fiatalokat felvonultató sajátját.

Del Bosquét különben is csak egy dolog idegesíti, bár az idestova már két éve. Nevezetesen az: hogyan szorítson helyet a kezdőben Xabi Alonsónak és Cesc Fabregasnak? Nos, szerdán bizalmat szavazott mindkettőjüknek, de azért mérget senki ne vegyen arra, hogy ez mindig így is lesz, és a Xavi, Fernando Torres páros ugrik majd be olykor a kispadról, mint tette azt a franciák ellen a szünetben. Marcos Senna helyett pedig Sergio Busquets volt a csapat középpályájának védekezésért felelős embere, párban Xabi Alonsóval.

Az Eb-győztes csapatban alapembernek számító Xavi, Torres, Senna hármas csak a második felvonásra állt be, ám addigra már eldőlni látszott a mérkőzés. Az összeszokottabb spanyolok eleve többet kezdeményeztek, és sokkal gólveszélyesebben játszottak, mint a házigazdák.

Az első felvonásban David Silva és Andrés Iniesta kevergetett a középpályán, majd a kiugratást David Villa fejezte be higgadt megoldást választva góllal a 21. percben. (0–1)

Innentől kezdve végképp a franciáknak volt feladva a lecke, hogy saját közönségük előtt próbáljanak meg kihozni valamit a mérkőzésből. Ez azonban olyannyira nem jött össze, hogy még a szünet előtt kétgólos hátrányba kerültek: mielőtt felszabadulhatott volna a francia kapu, a labdát elvesztő spanyolok letámadtak. Jutalmuk a labda visszaszerzése lett. A gyorsan jobb szélre kitett labdával Sergio Ramos befelé cselezett, majd kilőtte a kapu jobb oldalát. (0–2)

A második felvonásban csapatuk összeállításában több helyen változtattak a szakemberek, amíg azonban Del Bosque hatot, addig Domenech csupán hármat cserélt, ami jól mutatja, melyik edző lehetett nyugodtabb. A hajrában a spanyol „csereemberek" is közel álltak a gólszerzéshez, a kapufáig jutó házigazdák pedig levonhatták a tanulságokat: ez nem az ő szintjük, és Thierry Henry kézfeje sem lehet mindig kéznél.