2011. június 8., szerda

Világbajnokhoz illő bemutató Venezuelában

VENEZUELA–SPANYOLORSZÁG 0–3 (0–3)
Puerto de La Cruz, Estadio Anzoátegui. V: G. Buckley (perui)
VENEZUELA: Vega – Rosales, F. Lucena, G. Perozo, Cichero – C. González (Meza, 64.), Seijas (J. Arango, a szünetben), Rincón, Maldonado (Di Giorgio, a szünetben), Orozco (Miku, a szünetben) – Moreno (A. Guerra, 74.). Szövetségi kapitány: César Farías
SPANYOLORSZÁG: Valdés (Casillas, 89.) – Arbeloa (Capdevila, 63.), R. Albiol, Marchena, Iraola – Iniesta (Cazorla, a szünetben), Busquets, X. Alonso (D. Silva, a szünetben) – Villa (Del Moral, a szünetben), Llorente (F. Torres, 63.), Pedro. Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
Gólszerzők: Villa (5.), Pedro (20.), X. Alonso (45.)

Amerikai „minitúrája” második állomásához érkezett kedden a spanyol labdarúgó-válogatott, hiszen az Egyesült Államok elleni bostoni fellépést követően ezúttal Venezuela volt az ellenfél, ugyancsak idegenben. És akárcsak néhány napja, ezúttal is könnyed győzelmet aratott a „furia roja”.

Az alaphangot már az 5. percben megadta David Villa gólja: a Barcelona támadója szabadrúgásból tekert szépen a kapu jobb oldalába. A labda Renny Vega kapusról pattant a hálóba, aki annyira a rövid oldalra várta a labdát, hogy meglehetősen későn reagálva dőlt el balra. 0–1

A venezuelaiakat feldühíthette a találat, ugyanis a következő percekben több kemény szabálytalanságot is elkövettek, a folytatásban azonban lehiggadtak, és a második játékrészre kifejezetten barátságos jelleget öltött az összecsapás.

Igaz, addigra már eldőlt a mérkőzés sorsa. A fölényben játszó spanyolok ugyanis már a 20. percben kétgólosra alakították a különbséget: Pedro egy szép háromszögelést követően pattogós lövéssel vette be a kaput. 0–2

A 45. percben Xabi Alonso tette le a labdát majdnem ugyanoda, ahova korábban Villa, és ő is betalált szabadrúgásból. A Real Madrid középpályása a jobb alsó sarkot vette célba és nem hibázott, hozzátehetjük, a sorfal és Vega kapus ekkor sem állt a helyzet magaslatán. 0–3

Fordulás után a spanyolok figyelme érthetőleg lankadt, az első félidőben hibátlanul működő ibériaiak védelme – amely gyakorlatilag minden poszton különbözött a tavalyi vb-n általában látottakhoz képest – olykor-olykor megingott, Tomás Rincón lövésénél Víctor Valdésnak nagy bravúrt kellett bemutatnia, hogy megőrizze hálója érintetlenségét.

A hajrára a hazaiak elkészültek erejükkel, a spanyolok azonban megelégedtek a „bemutató jellegű”, szép játékkal, az újabb gólok Fernando Torres beállítása ellenére is elmaradtak. A világbajnok 3–0-ra nyert Venezuelában.