2011. augusztus 15., hétfő

Vereséggel távozott a spanyol válogatott Bariról

A házigazdák már a találkozó elején igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést, és a 4. percben csak centiken múlott, hogy megszerezzék a vezetést: Thiago Motta kissé balról, 20 méterről a jobb oldali kapufát trafálta telibe. A 11. percben már a kapufa sem akadályozta meg az olaszok vezető gólját, Montolivo nagyszerű bal oldali indítással, tökéletes ütemben lépett ki a védők között, és a kifutó Casillas felett 12 méterről – a lécet is használva – a kapuba pörgetett. 1–0 Az első fél órát követően növelhette volna előnyét a 2006-os világbajnok, ezúttal Rossi kapott jó indítást a bal oldalon, az ötös sarkáról azonban Casillas mellett már nem tudta ellőni a labdát. A sok kihagyott olasz helyzet a 37. percben bosszulta meg magát: bal oldali beadás után Chiellini a tizenhatoson belül hátulról meglökte a Fernando Torres sérülése miatt már a 15. percben pályára lépő Llorentét, a büntetőt Xabi Alonso magabiztosan vágta a kapu közepébe. 1–1 Az első játékrész hajrájában a hazai közönség előtt bizonyítani nagyon akaró Cassano hagyott ki két nagy lehetőséget, előbb 8 méterről, balról leadott lövését védte bravúrral Casillas, majd a ráadás másodperceiben közeli fejese kerülte el a kaput.

A laposabban induló második félidő első nagy helyzetére a 61. percig kellett várni, akkor ajtó-ablak helyzetbe került Llorente, 10 méterről leadott lövésecskéjébe azonban Criscito bele tudott vetődni, így Buffon kúszva-mászva még el tudta ütni a labdát. A 67. percben Chiellini ismét szabálytalankodott egyet Llorentével szemben, ezúttal a kaputól 24 méterre könyökölte le a csatárt, a szabadrúgás után azonban Xabi Alonso lövését másodjára védte a Cassano lecserélésével csapatkapitánnyá avanzsált Buffon. Az ellenakcióból az éppen a Milan-támadó helyére beállt Balotelli került nagy helyzetbe, ám előbb sokat pepecselt, majd 18 méterről, kissé balról lőtt jócskán a bal felső sarok fölé-mellé. 12 perccel a rendes játékidő letelte előtt Silva éles szögből leadott lövését védte Buffon, a 83. percben pedig Pirlo 24 méteres szabadrúgását paskolta ki a jobb felső sarok elől Valdés, de hogy mégse maradjanak a nézők újabb gól nélkül, arról Aquilani gondoskodott: a 84. percben 17 méterről lőtt kapura, az Albiolon megpattanó labdával szemben pedig esélytelen volt az elvetődő Barcelona-kapus. 2–1 Az utolsó percekben előbb David Villa, majd David Silva révén is egyenlíthettek volna a spanyolok, ám előbbi 15 méteres kapáslövése kevéssel a bal alsó sarok mellett, utóbbi 10 méteres, estében leadott pöccintése pedig centikkel a léc fölött szállt el. A 92. percben ráadásul az olaszok újabb gólt szerezhettek volna, Balotelli azonban hat méterről – ahelyett, hogy a ziccerben álló társához passzolt volna – Valdésbe lőtte a labdát. A 2011-ben eddig százszázalékos (öt mérkőzésen öt győzelem) spanyolok elvesztették idei veretlenségüket, az olaszok 1994 után győzték le ismét szerda esti riválisukat.