2011. szeptember 6., kedd

Primera división

Hat-nullás szettel nyitott a Real Madrid a spanyol bajnokságban

A madridiak hamar irányításuk alá vonták a találkozót, bár a hazaiak a meccs első periódusában még jól tartották magukat. Az első gólra azonban így is csak 24 percet kellett várni, Özil bejátszása után az üres területre remek érzékkel befutó Cristiano Ronaldo lőtt Roberto kapujába. 0-1. Négy perccel később másodszor is betalált a Real Madrid, egy ügyes gurigázás végén Sergio Ramos ívelte középre a labdát, Cristiano Ronaldo még nem tudott ollózni, a második hullámban érkező Marcelo viszont a kapuba lőtte a labdát. 0-2. A további gólokra a második félidőig kellett várni, a 64. percben Xabi Alonso lőtt távolról, a labda a csereként beálló Pintér Ádámot is érintve vágódott a Zaragoza hálójába. 0-3. A magyar játékos egyébként nem nyújtott rossz teljesítményt, védekezésben megpróbálta semlegesíteni a villámgyors fővárosi játékosokat, az ellenfél kapuja előtt pedig két próbálkozással hívta fel magára a figyelmet. A végjátékban még három alkalommal mattolta ellenfelét a Real Madrid, a Zaragoza ekkorra teljesen elkészült erejével, és csak nézte, ahogy Mourinho csapata sorra vezeti a kombinatív és szélvészgyors akciókat. A 71. percben Cristiano Ronaldo lőtt az üres kapuba Di María átadása után (0-4), majd következett Kaká, aki alig volt négy perce a pályán, amikor egy nagy erejű lövés után 0-5-re alakította az eredményt. A 0-6-os végeredményt Cristiano Ronaldo állította be, a portugál Kaká passza után szerezte meg harmadik gólját is a meccsen.

A Barcelona leiskolázta a Villarrealt

Jelentősen megkavarta kártyáit Pep Guardiola, hiszen a Barcelona a megszokott helyett a 3-4-3-mas felállásban kezdett, amely kezdőcsapatban nem kapott helyet Xavi és David Villa sem. A mérkőzés nem kezdődött hatalmas iramban, óvatos játékkal rukkolt ki mind a két együttes a mérkőzés elején. Az első negyedóra végére kezdett megélénkülni a találkozó, ekkor Messi lövését ütötte szögletre Diego Lopez, a szöglet után pedig Busquets fejelt a felsőlécre. A 25. percig kellett várni az első találatra, Thiago szerzett gólt egyéni akciója után. (1-0) Egy perc múlva a másik kapu előtt adódott lehetőség, Rossi riogatta lövésével a katalán szurkolókat, de az oldalhálón kötött ki a labda. A 38. percben még nagyobb helyzetet puskázott el Rossi, de ekkor már Valdés egymás után bemutatott két védésére is szükség volt. Először bravúrral ütötte kapufára a lövést, majd a gólvonal előtt lepattanó labdát elhalászta a Villareal csatára elől. Az első félidő vége előtt megduplázta előnyét a katalán együttes, Messi passza után Fabregas talált a kapuba. (2-0) A második játékrész ugyanúgy kezdődött, ahogy az előző befejeződött, mégpedig Barcelona találattal. Thiago passzából Alexis Sánchez lépett ki, és magabiztosan gurított el Diego Lopez mellett. (3-0) Az 50. percben még jobban megnyugodott a hazai csapat, a szokásos tili-toli után Iniesta ugratta ki Messit, aki eltolta a labdát a kapus mellett, így már csak az üres kapuba kellett gurítani. (4-0) A kegyelemdöfést újfent Messi vitte be, aki Thiago zseniális passzát váltotta gólra.(5-0) Az utolsó lehetőség a Villareal előtt adódott, de Camunas távoli lövése nem talált utat Valdés hálójába.