2011. szeptember 6., kedd

A Barcelonáé lett a Spanyol Szuperkupa

A csapatok ebben a késői időpontban is ugyanott kezdték a mérkőzést, ahol a Szuperkupa döntő első mérkőzésén abbahagyták. Az iram és a lelkesedés cseppet sem esett vissza, ugyanolyan elánnal vetették bele magukat a játékba a szereplők a visszavágón is. A Real Madrid hasonló vehemenciával ugrott neki a katalánoknak, így már az első percekben nyomást gyakoroltak Victor Valdés kapujára. A Barcelona nem tudta saját játékát játszani, a ”galaktikusok” folyamatos letámadásokkal próbálták elfojtani a hazaiak támadásait. Az első negyedóra végén azonban megtört a jég, Messi zseniális labdája után Iniesta lépett ki a védők közül, a labdát elpöckölte a kifutó Casillas mellett, így meg is szerezte a vezetést a gránátvörös-kékeknek. (1-0) Öt perc sem telt el, és egy szöglet után Benzema lövésébe Ramos, majd Ronaldo tette bele a lábát, így találva utat a hazai kapuba.(1-1) A semleges drukkerek ekkor már dörzsölhették tenyerüket, hiszen már gólokban is megmutatkozott a két csapat győzni akarása. Ezután mindkét oldalon felváltva alakultak ki a helyzetek, először Ronaldo lövését ütötte Valdés kapufára, majd a másik oldalon Pedro, később pedig Messi lövését védte bravúrral Casillas. A Real játékosai közvetlen a félidő vége előtt fejben talán már az öltözőben járhattak, egy szöglet után Piqué sarkalta a labdát Messi elé, aki oldott már meg nehezebb feladatokat is, minthogy egyedül vezesse a labdát a kapuba, így nem is maradt el az újabb hazai találat. (2-1) A csapatok első félidei teljesítményét látva joggal bízhattunk egy hasonló folytatásban, ámbár mégsem így alakult a második játékrész. A 63. percig komoly lehetőséget sem jegyezhettünk fel, ekkor Villa fejelt még kapu fölé, majd két perc múlva Messi lövését védte a ”királyiak” hálóőre. Ezután kezdett ébredezni a Madrid is, egy szöglet után Ramos fejelt senkitől sem zavartatva Valdés kapuja mellé. A hajrában azonban nem csak Fabregas pályára lépésének tapsolhattak a nézők, hanem szemtanúi lehettek egy szöglet utáni kavarodásban először egy Valdés bravúrnak, majd sorozatos egyéni hibák után egy szemfüles Benzema találatnak. (2-2) Ekkor úgy tűnt, hogy 180 perc alatt sem tudnak egymással dűlőre jutni a csapatok, de a 88. percben Messi újra villant, Adriano beadását lőtte kapásból Casillas hálójába. (3-2) Ezzel még nem értek véget az események, hiszen a 94. percben Marcelo meglehetősen durva belépője után villant a piros lap, majd pedig elszabadultak az indulatok a két kispad között is. Egymásnak ugrottak a vezetők és játékosok, több pofon is elcsattant, melynek eredményeképp még Villának és Özilnek is villant a piros kártya. Kár volt ezzel befejezni a mérkőzést, hiszen a két meccs alapján élvezetes, végletekig kiélezett 90 perceket játszottak a csapatok, melyek végre méltóak voltak az El Clásico színvonalához. A Barcelona ezzel a győzelemmel megszerezte a tizedik spanyol Szuperkupáját, és újabb trófeával indulhat neki az elkövetkezendő bajnoki idénynek.