2011. február 10., csütörtök

Spanyolország - Kolumbia felkészülési mérkőzés

A mérkőzés a szokásos spanyol labdatartásos játékkal kezdődött, majd folytatódott, bár érezhetően a szokottnál bátrabban vállalták a támadójátékot, az erősebb ellenfelekkel szemben azért gyakoribb az oldalirányú vagy rövid előrepasszolgatás.

Az első nagyobb helyzet mégis a vendégek előtt adódott, igaz, ehhez kellett a spanyol védelem labdavesztése a saját tizenhatosnál. A labda Abel Aguilar elé került, de a szöget kispályás kapus módjára záró Iker Casillas bravúrral menteni tudott. David Villa féléves barcelonai múlttal a háta mögött még olajozottabban tevékenykedett a mezőnyben, de a helyzetkihasználással neki is gondjai adódtak. Még inkább a helyzetek kialakítása okozott fejtörést a szívósan védekező ellenféllel szemben.

A második felvonásban tíz percet vár a spanyol szövetségi kapitány, majd elkezdte pályára küldeni cseréit. A játék összképén annyit változtattak, hogy a fáradó kolumbiaiaktól már sárga lapot érő szabálytalanságokra is szükség volt saját kapujuk ártatlanságának megőrzéséhez. Ezt a 86. percig sikerrel tették meg, akkor viszont két csereember összehozta a spanyol győzelmet érő találatot. Jesús Navas tolt meg egy labdát a jobb szélen, középre kanyarított, ahol a röviden érkező David Silva bal külsővel a kolumbiai kapuba pörgetett úgy, hogy a labda a vendégek védőjét és kapusát is érintette. (1–0)

Bár volt ígéretes helyzetük a vendégeknek is – Aguilar az oldalhálót találta el, Rodallega pedig egy óriási spanyol védelmi kihagyást követően a bal alsó mellé gurított –, az eredmény már nem változott. Igaz, Fernando Llorente is gólt érően fordult le emberéről néhány perccel korábban, hogy bődületes erejű, tizenhat méteres lövését védje David Ospina kapus.

A spanyol válogatott nehezen hozta a kötelező győzelmet, de legalább megszerezte. Del Bosque együttese világbajnoki címe óta negyedik felkészülési mérkőzését játszotta – igaz, az elsőt hazai környezetben –, és az első győzelmét aratta. Az augusztusi mexikói 1–1-es döntetlent az argentinoktól és a portugáloktól elszenvedett vereség (1–4, valamint 0–4) követte. Nem véletlen pedzegette már akkor a szakember: tét nélküli mérkőzésre nehéz felpörgetni játékosait...

SPANYOLORSZÁG–KOLUMBIA 1–0 (0–0)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. V: Trutz (szlovák)
SPANYOLORSZÁG: Casillas – Sergio Ramos, Albiol, Piqué, Capdevila (Arbeloa, 56.) – Iniesta (Jesús Navas, 69.), Xabi Alonso (David Silva, 76.), Busquets, Xavi (Fernando Torres, 56.) – Pedro (Fernando Llorente 82.), David Villa (Cazorla, 56.). Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque
KOLUMBIA: Ospina – Yepes, Perea, Zuniga, Armero – Aguilar, Anchico (C. Sánchez, a szünetben), G. Moreno (Rodallega, 62.), Guarín – D. Moreno, A. Ramos (Cuadrado, 58.). Szövetségi kapitány: Hernan Gómez
Gólszerző: David Silva 86.
Sárga lap: Piqué 6., ill. Aguilar 33., D. Moreno 53., Yepes 63., Armero 67.