2010. augusztus 23., hétfő

A Barcelona elhódította a Szuperkupát

Lionel Messi mesterhármasával, valamint Konko öngóljával Barcelonába került a Spanyol Szuperkupa.

A Barcelona ott folytatta ezen a mérkőzésen, ahol az előző idényben abbahagyta. Már az 5. percben veszélyeztették Palop kapuját, ekkor Messi próbálkozott egy távoli lövéssel, de nem találta el a kaput. A 14. percig kellett várni az első haza gólra, ekkor Pedro döntött úgy, hogy egyedül rohamozza meg a kaput, a beadása pedig Konko lábáról a Sevilla kapujába perdült. (1-0) A 22. és 23. percben Bojan Krkics próbálta növelni az előnyt, egyik lövése sem találta el a vendégkaput. 25. percben Xavi hatalmas, félpályát átölelő passzal ugratta ki LeoMessit, aki könnyen megoldotta feladatát, egy lövőcsel után higgadtan gurított a kapuba, ezzel kétgólosra növelve a gránátvörös-kékek előnyét. (2-0) Nem hagyták a döntést a második félidőre a Barca játékosai, hiszen Dani Álves passzából Messipörgetett jobbal a léc alá, ezzel egyértelművé tette, hogy ki érdemli meg jobban a Szuperkupát. (3-0) A második félidő is hasonló Barcelona-fölényt hozott, az 50. percben az argentin aranylabdás veszélyeztetett ismét, de lövése elkerülte a kaput. A 77. percben a frissen bemutatkozó David Villa lövését hárította Palop. A második félidő végére a katalánok bebiztosították győzelmüket, Iniesta passzából Messi megszerezte harmadik gólját a mérkőzésen a 90. percben. (4-0)

A katalánok az egész mérkőzésen uralták a játékot, a Sevillának egy percig sem volt esélye, hogy megőrizze előnyét, hiszen Valdés kapujánál sem tudtak komoly helyzetet kialakítani. Ezzel a Barcelona felállt az első mérkőzésen elszenvedett 3-1es hátrányból, és 5-3-as összesítéssel elhódította a Szuperkupát.