2010. augusztus 29., vasárnap

Primera División - 1. forduló

Hércules–Athletic Bilbao 0–1 (F. Llorente 47.)
Málaga–Valencia 1–3 (S. Fernández 44., ill. Aduriz 10., Joaquín 70., 74.)
Levante–Sevilla 1–4 (R. Suárez 10. – 11-esből, ill. Konko 12., 62., Negredo 28. – 11-esből, Renato 88.)

A Sevilla Valenciába látogatott a Levante elleni nyitó mérkőzésére a Primera Divisiónban. A spanyol Király-kupa elvesztése után rosszul kezdte a bajnoki meccset az andalúz együttes, és a játékvezető a 10. percben büntetőt ítélt a hazaiak javára Luca Cigarini kezezése miatt. A tizenegyest Rubén Suárez értékesítette.
Ám mindössze két percig örülhettek a Levante szurkolói: bár Jesús Navas hatalmas lövése a kapufát találta el, de a kipattanóra Abdoulay Konko csapott le, és a Levante kapujába lőtt.
A 28. percben aztán a vezetést is megszerezte a Sevilla: ezúttal a vendégek javára ítélt 11-est a bíró, és Álvaro Negredo értékesítette a büntetőt.
A Sevilla a második félidőben eldöntötte a találkozót, a 62. percben Renato adott nagyszerű indítást Konkónak, aki a második gólját is megszerezte.
A kegyelemdöfést a 88. percben az előbb még gólpasszt adó Renato adta meg a hazaiaknak: José Carlos jobb oldali beadására ért oda elsőként, és a kapuba fejelt.

A Valencia 3–1-re megverte a Málagát a La Rosaledában. A vendégek már a 10. percben megszerezték a vezetést Aritz Aduriz góljával, amire Sebas Fernández már az első félidő hajrájában válaszolt. A második játékrészben aztán Joaquíné volt a főszerep, aki a 70. és a 74. percben is betalált.

Az újonc Hércules 1–0-s vereséggel kezdett a Primera Divisiónban: a Bilbaótól kapott ki hazai pályán. A baszk együttes Fernando Llorente 47. percben szerzett találatával gyűjtötte be a három pontot.