Vereséggel jutott tovább a Real Madrid a Királyi Kupában

LEVANTE: Munúa - Cerra, Rodas, Nano, Del Horno - Sergio, Larrea (Lois, 50.) - Valdo, Rubén Suárez (Stuani, 53.), Xisco Munoz - Jordá (Higón, 76.). Vezetőedző: Luis García.
Cserepad: M. Reina, Mossa, Higón, Pallardó, Lois, Xisco Nadal, Stuani.
REAL: Adán - Arbeloa, Carvalho (Pepe, 46.), Garay, Mateos (Juanfran, 70.) - Gago, Khedira - Granero, Pedro León, Canales - Benzema (Kaká, 57.). Vezetőedző: José Mourinho.
Cserepad: Pacheco, Pepe, Ramos, Juanfran, Lass, Kaká, Moratá.
Gólszerző: Xisco Munoz (62. - 11-esből) , Sergio (86.)
Sárga lap: Xisco Munoz (65.), Lois (79.), ill. Benzema (26.), Gago (61.), Pepe (79.)

Az összecsapásra tartalékosan érkezett a José Mourinho által vezetett Real, de a 8-0-s előny tudatában ez teljesen ésszerű döntésnek tűnt. Az első félidőben a Real 60%-ban birtokolta a labdát, de kaput eltaláló lövése nem volt, és ami célt vétett, abból is csak egy. A lelkes hazaiak három alkalommal riogatták Adant. A rendkívül gyenge első játékrész után is hasonló forgatókönyv szerint zajlottak az események, de a 61. percben Gago kezezése után büntetőhöz jutottak a hazaiak. A labda mögé Xisco állt, és a bal alsóba helyezett. 1-0. Öt perccel később újabb nagy helyzetet dolgoztak ki a hazaiak, de Xisco hat méterről kilőtte a stadionból a labdát. A Real második kapura lövésére, ami fejes volt a 84.percben került sor. Juanfran cselezgetett a tizenhatos jobb szélénél, középre adott labdáját Kaká fejelte a kerszetlécre. Az ellentámadásból veszélyes helyen jutottak szabadrúgáshoz a hazaiak. A pontrúgást Sergio fantasztikusan csavarta Adan kapujának jobb felső sarkába. 2-0. A Real kritikán aluli hozzáállásra nem lehet büszke, de ennek ellenére is remek eredmény a Levante győzelme. Nem szégyen kikapni és rosszul játszani egy tétnélküli visszavágón, de lélektelenül sosem szabad pályára lépni.